پهپاد DJI Inspire2
دی ۲۶, ۱۳۹۶
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
قدرتی فراتر از تصور
اینسپایر ۱ ، اولین پرنده ی فیلم برداری در جهان با تجمیع سیستم انتقال ویدئو HD ، گیمبال چرخشی ۳۶۰ درجه و دوربین ۴K در عین سادگی نرم افزار کنترلی بود. با ظهور دوربین های زنمیوس zenmuse x5,x5R ، اینسپایر تبدیل به ابزار حیاتی تر و قدرتمند تری برای فیلم برداران در سراسر جهان شد.
اینسپایر ۲ تمام ویژگی های خوب اینسپایر ۱ را به همراه دارد و آن را ارتقا داده است یک سیستم پردازش  تصویر جدید تا ۵.۲K اینسپایر۲ به صورت cinema DNG RAW ، Apple ProRes و بیشتر تصاویر را ثبت می کند. هم چنین تنها در ۴ ثانیه از سرعت ۰ تا ۵۰ مایل در ساعت (۸۰ کیلومتر در ساعت) میرسد و حداکثر سرعت کاهش ارتفاع ۹ متر بر ثانیه را دارد که چنین چابکی برای پرنده ای در این اندازه سایقه ندارد. یک سیستم ۲ باتری ، زمان پرواز را تا ۲۷ دقیقه افزایش داده است و تکنولوژی خود گرمایش آن باعث شده حتی در دماهای پایین نیز قادر به پرواز باشد.
خود مختاری در پرواز در اینسپایر ۲ توسعه داده شده ، به طوری که در دو جهت دارای سیستم جلوگیری از برخورد با موانع و دارای افزونگی در سنسورها می باشد. هوشمندی در آن با افزایش مودهای پروازی هوشمند، شامل spotlight pro  افزایش یافته و حتی به یک خلبان تنها نیز توانایی ایجاد تصاویر پیچیده و سریع را میدهد.
یک سیستم انتقال ویدئو بهبود یافته در اینسپایر ۲

 ، قادر به کار در ۲ فرکانس سیگنال و ۲ کانال است و ویدئو را به طور همزمان از دوربین Fpv و دوربین اصلی انتقال می دهد تا اپراتور دوربین پرنده بتواند همکاری بیشتری داشته باشد.

مشخصات پرنده:
ساختار: بدنه ی کامپوزیت آلومینیوم منیزیم و بازوهای فیبر کربنی
پیکربندی: سنسور تصویری ، دوربین FPV دو محوره ، محدوده بالایی از دوربین های پشتیبان
نیروی محرکه : حداکثر سرعت  ۶۷ مایل بر کیلومتر(۱۰۸ کیلومتر بر ساعت) ، ۲۷ دقیقه زمان پرواز با (x4s)

باتری : دو باتری همزمان ، خود گرم کن، افزونگی دوباتری،۹۸ وات ساعت

ریموت کنترل:
تکنولوژی lightbridge  : فرکانس سیگنال سوئیچینگ بین ۲.۴ گیگاهرتز و ۵.۸ گیگاهرتز
محدوده قابل کنترل :۷ کیلومتر
مود راهبر پیرو: پشتیبانی از چندین کنترلر پیرو
پورت ها: پورت توسعه ، پورت HDMI ، پورت USB

اینسپایر2-رباتیک ناج

کیفیت تصویر حرفه ای:
سیستم پردازش تصویر جدید cine core2.0 تجمیع شده با اینسپایر ۲ ، توانایی ثبت ویدئو ۵.۲k در Cinema DNG ، Apple Pro Res و بیشتر می باشد. cine core2.0 در دماغه ی پرنده قرار میگیرد و با هر دوربین متصل شده از طریق پورت گیمبال کار می کند. ( در حال حاضر با x4s , x5s  سازگار می باشد)

اینسپایر2-رباتیک ناج

جریان کاری مناسب:
جریان کاری خلاقانه اینسپایر ۲ کاملا بهینه سازی شده و قادر به ثبت ویدئو در فرمت Apple Pro, Cinema DNG و دیگر فرمت ها برای تدوین در فیلم برداری می باشد. هم چنین از سیستم های فایلی FAT32/exFAT نیز پشتیبانی می کند.
و اجازه ی کپی کردن سریع فایل ها از CINESSD بدون نرم افزار اضافی را میدهد.

اینسپایر2-رباتیک ناجتشخیص و دوری از موانع :
سیستم های تصویری جلویی و پایینی ، اینسپایر ۲ را قادر می سازد تا موانع را تا ۳۰ متر جلوتر تشخیص دهد و پرواز حفاظت شده ای تا ۵۴ کیلومتر در ساعت با جهت گیری زاویه ای قابل کنترل ۲۵ درجه را ممکن می سازد. سنسورهای مادون قرمز رو به بالا، موانع تا ۵ متر بالاتر را تشخیص داده و هنگام پرواز در مکان های بسته، حفاظت را افزایش می دهند . سیستم تشخیص موانع در هنگام پرواز عادی RTH و تمام مودهای پروازی هوشمند ، فعال می باشد .
این سنسورها اجزای اصلی سیستم خود مختاری پرواز DJI هستند که مشخصات هوشمندی زیر را به اینسپایر۲ می بخشد

اینسپایر2-رباتیک ناج
:Spotlight pro
Spotlight pro، یک مود تعقیب قدرتمند است که امکان گرفتن تصاویر پیچیده و پرسرعت را حتی در حضور تنها یک خلبان می دهد . با استفاده از الگوریتم های تعقیب تصویری پیشرفته برای قفل شدن روی هدف در طول پرواز، بدون توجه به جهت پرواز اینسپایر ۲ ، تصاویری ایجاد می شود که در گذشته نیاز به اپراتور دوربین برای آن بود. اگر گیمبال به حدود پرخشی خود برسدریال اینسپایر۲ در همان جهت می چرخد بدون اینکه کنترل پرواز تحت تاثیر قرار بگیرد.
هم چنین دارای دو مود تصویربرداری می باشد مود سریع و مود ترکیبی در مود سریع ، یک شی را برای تعقیب انتخاب کنید.
در مود ترکیبی ، شی و موقعیت تعقیب را انتخاب کنید ، هنگامی که شی به موقعیت تعقیب تعیین شده می رسد، دکمه ی short cut را برای شروع انتخاب کنید . گیمبال می تواند در طول تصویربرداری برای تنظیمات ترکیبی حرکت کند .
Spotlight pro در تمام مودهای پروازی هوشمند شامل تعقیب فعال، tap fly ، مسیر حرکت (way point) و نقطه ی مورد نظر (point of interest) ، موجود می باشد.

 مود های پروازی هوشمند :
علاوه بر Spotlight pro ، محدوده ای از دیگر مودهای تصویر برداری و پروازی هوشمند، موجود می باشد . جلوگیری از برخورد با موانع هنگام استفاده از مودهای point of interest و way point، بهینه می شود و تصاویر پیچیده را ساده و قابل تکرار می سازد . همچنین Quick Spin ، tap flay و Active trak برای ساده سازی تصاویر چالش انگیز، موجود می باشد .

اینسپایر2-رباتیک ناج

Tap fly: 
دوربین fpv  دو محوره ، تصاویر پرواز را از تصاویر دوربین اصلی جدا می کند و به اینسپایر ۲، یک دوربین اختصاصی tap fly می بخشد . یک نقطه روی صفحه نمایش را در تصویر FPV فشار دهید تا یک مسیر پروازی ایجاد شود و اینسپایر ۲ به صورت اتوماتیک در طول مسیر حرکت کند و نیازی به تمرکز خلبان روی حرکات گیمبال نباشد .

اینسپایر2-رباتیک ناج

Active track:
مود Active track به اینسپایر ۲، توانایی تشخیص محدوده ای از اشیا از مردم گرفته تا دوچرخه، ماشین و قایق ها را دارا می باشد. پروفایل های تعقیب می توانند بر اساس اشیا تعقیب شونده تنظیم شوند و دقت تعقیب بیشتری را فراهم کنند .

اینسپایر2-رباتیک ناج

 بازگشت به خانه هوشمند : 
سیستم های تصویری رو به جلو و رو به پایین به اینسپایر ۲ اجازه می دهد تا نقشه ی بلادرنگی از مسیر پرواز در حین پرواز را تولید کند اگر سیگنال سیستم انتقال ویدئویی گم شود و بازگشت به خانه هوشمند فعال باشد ، پرنده قادر است تا از طریق مسیر اولیه به خانه برگردد و هنگامی که دوباره سیگنال بازیابی شود، به یک مسیر مستقیم تغییر حرکت دهد . هم چنین با استفاده از دوربین های اولیه می تواند موانع تا ۲۰۰ متر جلوتر را شخیص دهد و نقشه ای برای بازگشت ایمن به خانه ایجاد کند هم چنین پس از قطع ارتباط، می تواند سریع تر وصل شود .

 سیستم کنترل و انتقال بهینه :
آخرین به روز رسانی تکنولوژی DJI Lightbridge، دارای فاصله ی انتقال موثر تا ۷ کیلومتر می باشد و توانایی تحویل ویدئو ۱۰۸۰p/720p به همراه تصویر FPV برای خلبان و اپراتور دوربین را دارد . کاربران می توانند بین فرکانس های کنترلی ۲.۴GHZ، ۵/۸GHZ سوئیچ کنند و برای ایجاد پایداری بیشتر سیگنال، نویز را کاهش دهند.
(انتقال ۵.۸GHZ در بعضی نواحی به دلیل قوانین محلی امکان پذیر نیست)

 کنترلرهای رهبر و پیرو :
تکنولوژی انتقال تصویر HD بی سیم جدید، اطلاعات ویدئویی را از کنترلر رهبر به کنترلر پیرو می فرستد . دو کنترلر می توانند تا ۱۰۰ متر از هم دور باشند بدون اینگه کیفیت تصویر از بین برود .

مود Brood CAST:
این مود می تواند مستقیما از اینسپایر ۲ با استفاده از سیگنال انتقال ۱۰۸۰i50و ۷۲۰p60 اختصاصی ، انتشار را انجام دهد . جریان زنده ی هوایی به تلویزیون به سادگی اتصال ریموت کنترل اینسپایر ۲ به ماشین حامل ماهواره می باشد .

اینسپایر2-رباتیک ناج
عملکرد قدرتمند پرواز : 
یک سیستم محرکه ی بهینه سازی شده برای نیرو ، سطح تازه ای از عملکرد پروازی را ایجاد میکند . اینسپایر ۲ تا ۱۰۸۰ کیلومتر در ساعت پرواز می کند با سرعت ۹ متر بر ثانیه کاهش ارتفاع و ۶ متر بر ثانیه افزایش ارتفاع دارد . می تواند در ۴ ثانیه از سرعت ۰ تا ۸۰ کیلومتر شتاب بگیرد و در زاویه ۴۰ پرواز کند . هم چنین نیروی بیشتر، به اینسپایر ۲ این امکان را می دهد تا در شرایط سخت تری پرواز کند. که شامل سطح ۵۰۰۰-۲۵۰۰ متر متر بالاتر از سطح دریا می شود ( با استفاده از ملخ های اختصاصی ) و دماهای ۲۰- درجه سانتی گراد با استفاده از باتری های هوشمند خود گرم کن می باشد.

قابلیت اطمینان بیشتر:
قابلیت اطمینان، با بهره گیری از افزونگی در ماژول های حیاتی مثل IMU ، campass و فشارسنج افزایش یافته است.
سیستم کنترال هوشمند پرواز، سیستم افزونه را مانیتور می کند و داده های پروازی دقیق را به آن می دهد.
سیستم تشخیص موانع جدید، به اینسپایر ۲ کمک می کند موانع را تشخیص دهد و ار آن ها دوری کند تا خط ایجاد برخورد را کمینه کند
قابلیت دو باتری به این معنی است که اگر مشکلی در یکی از باتری ها رخ دهد ، باتری دیگر قادر به ادامه ی پرواز برای یک فرود ایمن می باشد . به طور همزمان ، سیستم نیرو محرکه ی اینسپایر ۲، یک سیگنال pwm با افزونگی سیگنال پورت سریال را درایو می کند تا اگر سیگنال های pwm گم شوند،انتقال از طریق پورت سریال ادامه پیدا کند.
سیستم محرکه برای هزاران ساعت تست شده تا از ایمنی آن هنگام استفاده از سسورهای اصلی و طراحی باتری دو گانه اطمینان حاصل شود و ایمن پرواز به طور قابل توجیهی بهبود یابد.

اینسپایر2-رباتیک ناج
لوازم جانبی اختیاری برای بهبود عملکرد :
یک سری لوازم جانبی DJI پر قدرت به بهبود راندمان کمک می کند و به فیلم برداران، فرصت خلاقیت بیشتری می دهد.

 واحد DJI CINESSD:
واحد DJI CINESSD برای اتصال DJI CINESSD به یک کامپیوتر برای انتقال فایل سریع و موثر استفاده می شود.
DJI CINESSD از مشخصات واسط منطقی NVME استفاده می کند و ۴ پورت PCI Express1 را شامل می شود و از فایل های با فرمت FAT32/exFAT2 پشتیبانی می کند DJI CINESSD در دو نسخه ی ۱۲۰GB و ۴۸۰GB می باشد.
هنگام استفاده از نسخه ۴۸۰GB، اینسپایر ۲ می تواند ویدئو ها را با سرعت نوشتن تا ۴.۲ Gbps ثبت و داده ی کافی برای نیاز فیلم برداران را فراهم کند.

مجوز DJI : 
مجوز DJI، این امکان را فراهم می کند تا Cine Core2.0 به صورت Cinema DNGو Apple ProRes تصاویر را ثبت کند . اینها برای خرید به صورت جداگانه موجود می باشند و به دوربین Zenmuse X5S ، این امکان را می دهند تا انواع فایل های مورد نیاز برای فرآیند پس از تولید را تولید می کند.

• بیشترین رزولوشن ویدئو وابسته به ظرفیت DJI CINESSD می باشد برای جزئیات بیشتر به صفحه ی مجوز DJI مراجعه شود.

مطالب مرتبط