پهپاد phantom4 pro plus obsidian
دی ۲۶, ۱۳۹۶
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
تنها تفاوت فانتوم ۴ پرو و فانتوم ۴ پرو Obsidian
منبع و مرجع صحیح اطلاع رسانی، شرکت های تولیدکننده محصولات و در درجه اول درگاه ها و وب سایت های اینترنتی این شرکت هاست. برای مثال برای کسب اطلاعات واقعی در خصوص هر محصول، باید وب سایت تولیدکننده آن محصول را مورد بررسی قرار داد.
جدیدا شرکت Dji، فانتوم ۴ پرو Obsidian را وارد بازار نموده است. این محصول به گفته خود شرکت سازنده تنها در رنگ با فانتوم ۴ پرو تفاوت دارد و رنگ این محصول جدید تیره و مشکی مات است. کلیه مشخصات این دو محصول دقیقا یکسان است و هیچ تفاوت دیگری ما بین این دو محصول وجود ندارد. اگر سری به وب سایت شرکت Dji  به نشانی Dji.com بزنیم حتی در قسمت دسته بندی محصولات، صفحه مربوط به فانتوم ۴ پرو Obsidian با صفحه مربوط به فانتوم ۴ پرو یکسان است و دقیقا در این صفحه در قسمت (دانلود) و در انتهای این قسمت در بخش مربوط به سوالات محتوای زیر درج شده است:
What, if any, are the main differences between the Phantom 4 Pro and Phantom 4 Pro Obsidian

Both the P4P and P4P Obsidian share the same product spec. However, the P4P Obsidian comes in an all-new matte black casing


Phantom 4 Pro Obsidian با ظاهری جدید و زیباتر به رنگ سیاه مات با پوشش ضد اثر انگشت برای اولین بار در نمایشگاه IFA برلین رونمایی و معرفی شد. در Phantom 4 Pro Obsidian تنها ظاهر خود ربات پرنده و لوازم جانبی شامل رادیوکنترل، باتری، ملخ ها و محافظ ملخ ها با تغییر رنگ روبرو شده است. این تغییر رنگ به سیاه مات ظاهر این ربات پرنده را بسیار زیبا و حرفه ای نموده است. کلیه ویژگی ها و مشخصات این مدل جدید معرفی شده همانند نمونه قبلی خود یعنی «فانتوم ۴ پرو» است.

چه تفاوتی بین Phantom 4 pro و Phantom 4 Pro Obsidian وجود دارد؟ 
تنها ظاهر خود ایرکرفت (بدنه) و لوازم جانبی شامل رادیوکنترل، باتری، ملخ ها و محافظ ملخ ها به رنگ سیاه مات و سفید تغییر رنگ داده شده است.
آیا برای نسخه Phantom 4 Advanced  نیز تغییر رنگ خواهیم داشت؟
 Dji تنها در نمونه فانتوم ۴ پرو این تنوع رنگی به مشکی مات را انجام داده و در حال حاضر تصمیمی برای دیگر محصولات خود ندارد.
آیا Dji در Phantom 4 Pro Obsidian لوازم جانبی با رنگ سیاه مات نیز تولید خواهد نمود؟
بله Dji در این مدل لوازم جانبی همچون رادیوکنترل، باتری، ملخ ها، محافظ ملخ ها و … به رنگ سیاه مات طراحی و تولید خواهد کرد.
عبارت Plus در فانتوم ۴ پرو Obsidian به چه معناست؟
Phantom 4 Pro Obsidian Plus همان Phantom 4 Pro Obsidian است که تنها در قسمت رادیوکنترل به جای هولدر یا نگهدارنده نصب انواع گوشی و تبلت دارای یک نمایشگر ۵.۵ اینچی Full HD است که به صورت یک تکه بر روی رادیوکنترل نصب شده است. یکی دیگر از تفاوت ها این دو مدل، داشتن خروجی HDMI در پشت رادیوکنترل در مدل Phantom 4 Pro Obsidian Plus است.

برخی از مهمترین ویژگی و مشخصات:
 1. دارای Micro SD Card با ظرفیت ۱۶ گیگ با قابلیت ارتقاء
 2. قابلیت مشاهده آنلاین تصاویر زنده و قابلیت تغییر تنظیمات دوربین در حین پرواز (برای مثال تغییر ایزو، سرعت شاتر، وایت بالانس و …)
 3. دارای دو سنسور موانع سنجی در قسمت های جلو و عقب و همچنین سنسورهای مادون قرمز چپ و راست
 4. دارای سیستم VPS سیستم موقعیت یابی بصری در قسمت زیر با قابلیت پروازی بسیار پایدار در محیط های بدون GPS
 5. دارای سیستم های متعدد ایمنی در پرواز (برگشت خودکار به خانه و نقطه شروع پرواز در شرایط اضطراری و بحرانی) همانند اتمام باتری، قطع ارتباط رادیویی و …
 6. دارای پوسته مستحکم و طراحی بسیار دقیق با کیفیت بسیار بالا
 7. دارای سیستم لرزشگیر سه محوره (برداشت تصاویر بدون هیچ گونه لرزش و اعوجاج) با قابلیت چرخش دستی در راستای Pitch
 8. دارای یک رادیوکنترل دو فرکانسه با تثبیت رادیویی تقویت شده نسبت به مدل قبلی
 9. دارای تایم پرواز در حدود ۲۵ دقیقه (در شرایط ایده آل و مطلوب پرواز)
 10. دارای حالت های هوشمند و خودکار پروازی همانند (قفل بر روی سوژه و دنبال کردن خودکار آن، چرخش خودکار و بسیار دقیق به دور سوژه، حرکت خودکار در مسیر تعریف شده و یا نقطه مشخص شده)
 11. دارای دوربین ۲۰ مگاپیکسلی با قابلیت ضبط تصاویر ویدیوی ۴K

مطالب مرتبط